Obchodníci vybírali zisky z předchozího růstu americké měny a odpoledne tento trend podpořila smíšená zpráva o vývoji ekonomiky USA za poslední loňské čtvrtletí.

V 17:00 SELČ dolar k jenu klesl na 107,37 JPY z úterního závěru 107,56 JPY a z ranního maxima 107,70 JPY. Euro vůči dolaru posílilo na 1,2963 USD z předchozích 1,2919 USD a k jenu stouplo na 139,17 JPY ze 138,95 JPY.
Odpolední údaje ukázaly, že HDP USA vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí o 3,8 procenta, mírně pod odhady ekonomů. Údaje o inflaci však ukázaly zrychlení růstu cen.

Zpráva o HDP nic závažnějšího k výhledu vývoje úrokových sazeb v USA nepřinesla, a na trhu tak pokračovala korekce předchozího dolarového růstu. Nadále se čeká, že Federální rezervy budou úroky postupně zvyšovat a někteří počítají s agresivnějším přitvrzováním politiky.

Japonský jen dnes zpočátku oslaboval kvůli zprávě o únorovém poklesu japonské průmyslové produkce. Později však oživil, protože se pozornost obchodníků přesunula na příznivé prognózy vývoje japonské výroby v dalších měsících.

Autoři: